הועדה הציבורית לחקר רצח יצחק רבין
  www.therabinkilling.com
חקר רצח רבין
יום ג', יח’ בניסן תשע”ט
עיקרי הממצאים: הרצאת פרופ' אריה זריצקי והחוקר נתן גפן שעיבד אמציה האיתן מאולפני אתרוג, מ-19.10.2010 : חלק#1; חלק #2
הועדה הציבורית ע"ש אדיר זיק זצ"ל

אדיר זיק זצ"ל - חניך השומר הצעיר, לוחם לאמת ללא חת ללא מורא וללא מנוח. אדיר, היה קול המחנה הלאומי בימי האופל של אוסלו, והניח את היסודות לגילוי האמת על הביום של רצח-רבין, שנכשל.
עוה"ד ניצנה דרשן-לייטנר, בשם חברי הוועדה התובעים, הגישה תביעה על הוצאת לשון הרע לבית משפט השלום בתל אביב, כנגד אנשי ידיעות אחרונות" - יובל קרני, רותי יובל וארנון מוזס, בסך 300,000ש"ח. כתב התביעה מובא כאן כלשונו, עם קישורים לפרסומים נוספים בעניין התביעה וקישורים על מצבה המשפטי.
ערב עם צוות חקר רצח רבין באלון מורה, כ'א חֶשוָן תש'ע - 08.11.2009

מכתב לד"ר רונן ברגמן, ידיעות אחרונות. יוזם הפנייה: ספי סגל; עורך בשם הצוות: פרופ' אריה זריצקי

המכתב פונה לד"ר רונן ברגמן, בעקבות מאמרו במוסף "הארץ" מ-3.2.2000 על "מלחמת הרופאים" באשר לממצאים הסותרים של הרופאים שטיפלו ביצחק רבין, וקורא לו, לחבר את העובדות שהביא אז, עם הממצאים האחרונים של ועדת אדיר זיק, באשר ל"דם הרע" שמאחורי הסתרת העבודות והכחשת אמת לגבי מה שאכן אירע ברצח.
פעילויות, מפגשים
מי יושב ליד הנהג במכונית ש"טסה" עם רבין לאיכילוב?

עד עכשיו ידוע ומפורסם שאחרי ה"רצח" בכיכר מלכי ישראל "טסה" מכונית השרד ובה רבין, דמתי הנהג ורובין המאבטח, לאיכילוב. אך הנה, בסרטון זה, בשניות 5 ו-6, בניגוד לגירסה הרישמית, נראה בבירור נוסע נוסף במושב הנווט - ליד הנהג, מלפנים. האם זה המאבטח שנעלמו עקבותיו לאחר הנסיעה הזו (התאבד?)? האם השופטים הנכבדים - במשפט ובוועדת שמגר, לא ידעו על קיום נוסע זה ליד הנהג?!
שקרים, אמת, ושאלות פתוחות בגרסה הרשמית, צוות ו' א.ז.

מסמכים שונים מאירועי ליל ה-4 בנובמבר, 19 מצביעים על אי התאמות בין דיווחים משטרתיים ורפואיים שונים: אי-התאמה בטווח הירי; אי התאמה בשעת הירי הקטלני; אי התאמה בתיאור הרֶכב שבו הובא רבין לחדר המיון; אי התאמות בין מספר הקליעים שפגעו ברבין ומיקומם בגופתו; אי התאמות בין דיווחי מסמכים רפואיים שונים. עיון בסתירות פוסל מכל וכל את הגרסא הרשמית. 
כמה קליעים שנורו מאקדחו של יגאל עמיר קטלו את יצחק רבין? נתן גפן ואריה זריצקי

להלן כמה תשובות שונות לשאלה המוצגת בכותרת. כל תשובה עם 'ההוכחה הממוסמכת' שלה!
רצח מבויים שהתגשם, פרופ' אריה זריצקי, שבט, תשס"ט

"הוועדה הציבורית לחקר רצח רבין ע"ש אדיר זיק" מסיקה שראש הממשלה יצחק רבין נקטל ע"י קליע בודד שנורה מטווח מגע ומלפנים לאחר שיצא ברכבו מכיכר מלכי-ישראל ללא פגע, והגיע מת לבית-החולים בניידת-טיפול-נמרץ כעבור למעלה מ-20 דקות. לאחר קביעת מותו במיון, נורו בגופתו 2 כדורים נוספים מאחור. הפתולוג הוחתם על הסכם סודיות והשמיט את הקליע הקטלני מדו"ח הנתיחה. דו"ח המיון הראשוני שונה פעמים אחדות במשך הלילה, והגירסה המקורית נעלמה. מסתבר, שבכיכר התקיים ביום רצח להכפשת הימין, הביום השתבש והסתיים במות רבין.
הירי ברבין: בגדי המלך החדשים, רותי איזיקוביץ

הקריין מקריא לנו מה אנו רואים, כאשר סרט הוידאו רץ: הרוצח עומד ליד האדנית, או יושב עליה. אח"כ, קם ומתקדם לעבר הקורבן, מלווה בעיגול אדום שהוא במרכזו. אח"כ, הוא שולף אקדח ויורה בגבו של הקורבן שני כדורים. השדרן מלווה את העיגול בתיאורים מדויקים, וחוזר ומתאר את מי שנמצא במרכז העיגול, את התקדמותו ואת הירי. ראינו? ---עד לפני כשנה קניתי, כמו כל הצופים, את הכלום בתוך העיגול. שוב ושוב האזנתי לשדרן. כנראה שהאזנתי במקום להתבונן. כי כאשר התבוננתי סוף-סוף, התברר שאותו עיגול פשוט ריק. ריק עד כדי כך, שכאשר הוא נעלם בחלקו מן העין, ממלא אותו השדרן במלים: "יגאל עמיר שאיננו נראה בתמונה מתיישב שוב על האדנית הלבנה".
הכדור שנורה לכיוון חזהו של רבין

"כמה קליעים שנורו מאקדחו של יגאל עמיר הרגו את יצחק רבין?" --- (א). 0 ?••• (ב). 1 ?••• (ג). 2 ?••• (ד). 3 ?••• ה). >3 ?••• (ו). כל התשובות נכונות ?••• (ז). כל התשובות פרט ל-א' הן נכונות ?•••
הסרט של רוני קמפלר ("רוני קמפלר"?)

סרט הוידאו שהסריט רוני קמפלר ("רוני קמפלר"), ושדבר קיומו פורסם חדשיים לאחר הרצח.
סרט וידאו "משופץ" ע"י המטייחים, המציג את דקות הארוע

זוהי הגרסא הרשמית של הארועים כפי ששופצה ליום השנה ה-11 לרצח. בערוץ-1 נטען שהשיפוץ נעשה בטכנולוגיות וידאו מיוחדות שפותחו ברפא"ל. בסרט המשופץ, שמעון פרס, עם פמליית מקורבים, סוקר את המצב לפני הגעת יצחק רבין, מול ומסביב למכונית רבין הפתוחה. השניה בה הסתובב שומר הראש לאחור - כנראה שניה לפני הזמן, נראית בבירור ומוצגת שוב ושוב.
מהדורת החדשות בליל הרצח, בחצות

יהודית בן-יעקב מודיעה שכדור אחד פגע בחזהו של ראש הממשלה ושני כדורים נוספים פגעו בשומריו
בעיות בעדויות: זמן ההתנקשות, נתן גפן וחברים מהצוות

 במסמכים רשמיים שונים אין דיווח אחיד על שעת ההתנקשות:  •  21:30    • 21:40    • 21:45.  עפ"י ועדת שמגר, הזמן הוא:  21:50. 
צילום הרצח מביקור ש.פרס ועד לירי של יגאל עמיר

למה חשובה השעה? -- ובכן, יוצא שאת הדרך בין כיכר מלכי ישראל לאיכילוב - מרחק 2דק' אפילו לא בנסיעת חירום, עשתה מכוניתו של רבין ביותר מ-22דק'!
 מן העדויות הרפואיות ניתן לבנות ארבע גרסאות רפואיות שונות, אולם באופן מתמיה אף מומחה רפואי שהעיד בפרשה אינו מספק עדות שכל כולה עולה בקנה אחד עם גרסה אחת ויחידה מארבע אלה. כלומר, כל אחד מהרופאים מדווח על ממצאים שפעם הם תומכים בגרסה מסוימת ובפעם אחרת תומכים בגרסה שונה. יש גם מקרים שדיווח רפואי אחד תומך ביותר מגרסה אחת. במספר ראיונות לתקשורת הודו חלק מהרופאים בטעות של תמיכה בגרסה מסוימת, אבל כשפירטו את מהות הטעות היו אלה טעויות שנגעו לשולי הגרסה ולא לעיקרה.
מצגת עברית: לצפיה ו/או להורדה

מצגת מעודכנת למוצ"ש חוה"מ פסח, 11.04.2009, פרופ' אריה זריצקי.
אפרים סנה;'יש אמת הסטורית ויש אמת באליסטית'

בן, זו לא בדיחה. אלו דברי מי שהיה שר הבריאות בעת הרצחו של רבין.
תקציר   |  הממצאים   |  המסקנות   |  מפתח שמות   |  הארוע בכיכר   |  המסע לאיכילוב
בחדר המיון, בניתוח   |  דיווחים לאחר הרצח
שרה ליבוביץ-דר פרסמה במעריב, ב-28.11.2015, כתבה בשם: "סופה של הקונספירציה: מה באמת קרה כשרבין נרצח?".הכתבה נועדה, כפי שמוגדר היטב בה - לכל אורכה, לסתום את הגולל על "תיאוריות הקונספירמציה למיניהן". כתבה זו מובאת כאן במלואה, כאשר משובצות בה מתי מעט הערות 'ועדת החקר לרצח רבין'. ההערות מובאות במשורה, והיכן שאי אפשר היה שלא להרים גבה - גבוה גבוה, האם אכן מדובר כאן בכתבה שבאה להפריך את החורים בגרסה הרשמית לרצח רבין, או בכתבה שבאה לצקת אותם חזק ועמוק בברזל... הכתבה, למרות התאמצותה להגחיך את דורשי רצח רבין בכלל, ואת ועדת החקר ופרופסור אריה זריצקי - ראשה, בפרט, עושה לכן שירות חשוב לדורשי חקר רצח רבין, וכל פרט שמוזכר בה ראוי לשאלות: 'למה?', 'מה בדיוק טוענת ועדת החקר, שהמתאמצת להגחיך מצטטת בו חצי אמת?' ולמה לא מתייחסת הכותבת לכלל העדויות התומכות בחורים השחורים הגדולים והלא פתורים? -- ספי סגל וצוות ועדת חקר רצח רבין --
http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-515516?utm_source=rotter.net&utm_medium=rotter.net&utm_campaign=mivzakim
16 שאלות לשופט מאיר שמגר: האם הוא מוכן לעשות מעשה השופט חיים כהן במאיר ברנס?

רותי איזיקוביץ בוחנת - ציבורית - את השופט מאיר שמגר, באשר לתקפות המשפטית של חקירתו את מה שהוא וועדתו קבעו כעובדה: שיצחק רבין נרצח כתוצאה מכדורים שנורו מאקדחו של יגאל עמיר. הכתבה המלאה, ותגובות מעניינות לה, באתר 'ישראלי פטריוטי'.
ראיון ברדיו דרום עם פרופ' אריה זריצקי ביום השנה ה-20 לרצח רבין

ראיון קצר בן 5דקות. אריה זריצקי מבהיר בו את עיקר הדברים: הגרסא הרשמית לא מחזיקה מים, אך אין גרסא חליפית, והאיש שיודע - המאבטח יורם רובין, קודם לתפקיד ר' יחידת שמירת אישים, ואי אפשר לראיינו
יועז הנדל מתקשה להשתחרר מהשקר שמנסה שמאל מתכווץ פוליטית ועולה כפורח בתקשורת ובמשפט לכפות על תודעתנו הקולקטיבית מאז רצח רבין: שהכוונה הפלילית מאחורי המעשה הפלילי ההוא הוקרנה אלחוטית אל תודעת הרוצח ("המתועב" איך-לא, כדי להבדילו הבדל היטב מרוצחים נחמדים) היישר ממוחם הקודח של אותם מיליוני ההזויים המתעקשים לזכור שבסן-רמו ב-1920 הבטיח "העולם" לעצמו מדינה יהודית ממערב לירדן
שארל אנדרלין מגלה עובדה שהוסתרה שנים: מעצר יגאל עמיר צולם על ידי הצוות שלו !

שארל אנדרלין מגלה עובדה שהוסתרה שנים: מעצר יגאל עמיר צולם על ידי הצוות שלו. מדוע קטע הווידיאו של המעצר לא הוצג בפומבי במשך כל השנים האלה? האם עדיין יש מה להסתיר ?! -- ולמי שלא מקשר: שארל אנדרלין הוא כתב France-2 שרקח את עלילת הדם על הרג מוחמד א-דורה בידי חיילי צה"ל יחד עם הצלם טלאל אבו רחמה: הוא זה שחיבר את קטע הקריינות שליווה את הסרטון הערוך, ובו טען שחיילי צה"ל הרגו את מוחמד א-דורה. שארל אנדרלין לא היה במקום בעת האירוע. אנדרלין הפסיד במשפט דיבה בצרפת מול העיתונאי פיליפ קרסנטי שגילה את התרמית, ולחם כדי להזים את עלילת הדם. המשפט שהחל בדצמבר 2005 התמשך בערכאות שונות, והפסיקה הסופית שדחתה את תביעת אנדרלין ניתנה בבית המשפט לערעורים ב-21.05.2008.
ראיון רדיו עם בן דרור ימיני

בן דרור ימיני לא מאמין ב"קונספירציה" ומניח שבכל תיק יש סתירות. עם זאת, הוא מודה, שהטענות על הסתירות בגרסא הרשמית אינן יכולות להימרח יותר בזלזול, והן קוראות בקול לתשובה. עולם הבלוגוספירה על רצח רבין - רוחש. יותר מידי אנשים רציניים מפקפקים בגרסא הרשמית. לא מוצדק עוד לזלזל בכל הטענות ויש לתת עליהן תשובה.
רונן ברגמן כותב במוסף הארץ ב-03.02.2000 על ויכוח המסעיר את עולם הרפואה - 4 שנים אחרי: האם טופל רבין כהלכה בחדר הטראומה באיכילוב. מסמכים בכתבה חושפים טפח קטן ממה שהתחולל בחדר הטראומה, ובחצי שעה שלפני כן. הכתבה במלואה בקובץ ה-PDF הנספח.
הראיון מובא בכתבת רוויטל ברכה ב'זמן תל אביב', ב-31.10.1997
לפי העדויות מזירת הרצח, יצחק רבין נכנס למכוניתו בריא ושלם, אך מסתבר שהוא נורה לאחר שמכוניתו עזבה את זירת האירוע. מרים אורן שעמדה קרוב לרבין ראתה שהוא לא נפגע ונכנס לרכב בכוחות עצמו. לאחר האירוע אמרו אנשי השב"כ ללאה רבין שזה לא היה אמיתי וש"לבעלה לא קרה שום דבר". מה שמסתבר הוא שהבת של הנהג - רעות דמרי, ישבה במושב האחורי ליד רבין וראתה שיורים בו בזמן הנסיעה. לכן עולה שמערך האבטחה על רבין השב"כ היו מוכנים לתרחיש הזה ויגאל עמיר היה חלק מהתרגיל. נראה, שזו הסיבה שהמאבטחים לא חיסלו את יגאל עמיר.
כרמי גילון ורצח רבין, רותי איזיקוביץ, 24.10.2010

ב-24 באוגוסט 1995, כחודשיים לפני רצח רבין, אמר גילון לקבוצת עיתונאים שחייו של רבין בסכנה מצד מתנקש. והוא תיאר את הרוצח התיאורטי: "הוא אינו חייב להיות מתנחל ; הוא יכול להיות סטודנט ספרדי שחום-עור, הלומד באוניברסיטת בר-אילן והמתגורר בהרצליה." רוצח כזה יכול לבוא גם מהרצליה או מדימונה. כשהייתי ראש שירות, ודיברתי במפורש על אפשרות לרצח ראש ממשלה בישראל, חשבתי והצגתי את מודל הרוצח שיבוא מהרצליה או מבית-שמש.
מלכה טייכר-מילר כותבת בבלוג שלה ב-'דה-מרקר': בתאריך: 16 ביוני 2012 נכנסתי לקבוצה בפייסבוק ונדהמתי לגלות שכל הפרסומים נמחקו, ורק סרטון אחד נותר, שבו יגאל עמיר מביע חשש שיחסלו אותו. מסתבר, שאכן סירטוני יוטיוב קריטיים אלו - #8 ו-#9 נמחקו, ואינם קריאים בכל האתרים שהעלו אותם רק כקישור ל-יוטיוב. הרשימה להלן מועתק מהאתר שלה.
תחקירניו של גדי סוקניק ריאיינו במשך מספר שעות שניים מחברינו. במשך רובו המוחלט של זמן הריאיונות האלה הוצגו בפניהם ממצאים, המוכיחים לכאורה שלא עמיר הוא שרצח את רבין. זו הפעם הראשונה שאמצעי תקשורת כלשהו נחשף בצורה כזו לחומרים שלנו, ועיתונאות מקצועית הייתה מציגה לצופים את הממצאים ומנסה להקשות עלינו בשאלות לגביהם. אך האג'נדה של סוקניק ו/או של הערוץ הפוכה מהאמת, והיא זו המובאת בסרט, לאמור: 1. כל המתנחלים הזויים. איך יודעים? עובדה, הם אומרים שלא עמיר הוא הרוצח; 2. המתנחלים הם מחוללי ההסתה, ולמרות "אשמתם" זו, הם חשים כקורבנותיה; 3. בקרב המתנחלים מסתתר רוצחו של נתניהו. איך יודעים? עובדה - הם שמחים על רצח רבין; 4. זה הכל הדתיים האלה. אין אחד שלא חובש כיפה שטוען שרצח רבין היה ביום שהתפנצ'ר.
"סרק סרק" סרט מטייח - מגוחך בטייחנותו, של רביב דרוקר ועופר שלח בערוץ 10, 10.11.2009

עופר שלח ורביב דרוקר, בנסיונם לקבור את האדמה הרועדת מתחת לטיוח רצח רבין (לצקת 5 טון בטון מזוין על הקבר - א-לה-קבר מסוים בבית עלמין ירקונים?) הוציאו סרט בערוץ 10. דע עקא, השקרים בסרט תפורים באופן כל כך גס וגלוי - עדויות אותם אנשים עצמם במשטרה ובועדת שמגר הפוכות ממש(!), שהוא נותן משמעות חדשה וקורעת לאמירה "על ראש גנב בוער הכובע".
שטיק לא סגור, נתן גפן

מי שהפיק את תכנית הטלוויזיה "תיק לא סגור" התכוון לעבות את סידרת השקרים שבגירסה הרשמית בעניין רצח רבין, ב-2 נוספים זאת, כדי לגונן על הרוצח האמיתי מאימת חשיפת הקליע השלישי. לצורך זה, משמש פרופ' היס, שעיר לעזאזל. 
פרופ' היס מסביר למה הוא לא יכול לדבר, נתן גפן

פרופ' היס מסביר למה אין לו מה להוסיף למה שאמר בועדת שמגר: גם כי הוא אמר את כל מה שידע אז, וגם כי הוחתם ע"י שרותי הבטחון, בזמן שנעשו צילומי הרנטגן - בהם לא היה נוכח.
 מתברר שצוות מצרפת צילם את האירוע בכיכר מלכי ישראל, אך הסרטון לא פורסם, ויותר מכך!
עתירת נתן גפן ו-י.כ. כנגד שר הבריאות, למתן צו על תנאי המורה לשר לבוא וליתן טעם מדוע לא יעשה שימוש בסמכותו ויפסול את דו"ח הנתיחה שלאחר המוות שבוצעה בגופו של ראש הממשלה המנוח, מר יצחק רבין ז"ל, לאור העובדה שמן הדו"ח הפתולוגי הושמטו פצע בצילום החזה והקליע הקטלני שנעצר בעמוד השידרה ונראה מול חוליה D7 - עפ"י חוות דעת מומחה עדכנית, כשבאופן מעוות יוחס מותו של ראש הממשלה המנוח לשני פצעי ירי בגב ובמותן שמאל, שלא היו קיימים בטרם נקבע מותו ב-22.30.
ההארה של ספי סגל בעקבות ההתקפה על מתכנסי כנס ועדת חקר רצח רבין ב-02.11.2008

ספי סגל מספר על התקפה הזויה של היס"מ נגד חופש הדיבור וההתכנסות, שהתרחשה ב-02.11.2008, ובה גם הוחרם - שלא כדין, ציוד הקרנה. ההתקפה הפרועה נועדה למנוע קיומו של אירוע חוקי למהדרין שנועד - בין השאר,  להציג ממצאים חדשים בעניין רצח רבין. עצם ההתקפה, ובמיוחד הברוטאליות הלא- מידתית שלה, שיכנעו אותו - לראשונה - לבדוק לעומק: שמא טענות הוועדה לחקר רצח רבין יכולות לדור בכפיפה אחת עם ההודאה של עמיר?
"הקונספירציה", רן סקופ 2008. ספר להורדה! תמצית חקר רצח רבין, 123עמ'.

מתוך האקדמה: ".. עפ"י הגירסא הרישמית, רבין נורה בכיכר מלכי ישראל ונפגע משני כדורי הולופוינט אותם ירה יגאל עמיר. לאחר הירייה הראשונה בגבו אשר פצעה את ריאתו הימנית, זינקו המאבטחים על רבין והפילוהו על מנת לסוכך עליו. המאבטח יורם רובין נפגע בזרועו הימנית מן הכדור השני. לאחר מכן נורה הכדור השלישי, שחדר למותנו השמאלי של רבין, ריסק את הטחול וגרם לנזק קשה לריאה השמאלית.רבין התעשת מייד, התרומם, ואף סייע ליורם רובין לקום ושניהם "זינקו" למושב האחורי. ...."
נתן גפן "עוקץ קטלני", קטעים, תש"ס-1999

ספר זה מבוסס על חומר משפטי ממשפטו של יגאל עמיר, על דברים שניתן היה לשמוע או לראות במספר דיונים במשפט הנ"ל שבהם נכח הח"מ, על תגובות מעורבים בפרשה, על הסברים מפי אנשי מקצוע שונים ועל דיווחים עיתונאיים. בניתוח, מובאים בחשבון גם קטעים ועדויות שהוסתרו, שהועלמו או ששופצו.
The Rabin Killing Deciphered; Slideshow, Prof. Arieh Zaritzky; for View & Download

At The Court, the decisive evidence was Yigal Amir’s own admittance… his own version [submitted] as brought by the police and the Shin Bet - the General Security Service, GSS. However, in spite of the fact that "There was an overtly dismissive attitude towards the [available] factual information that contradicted the prosecution’s position" these contradictions had been dismissed.
השב"כ בבית החולים, צוות ועדת א.ז.

 טכנאי הנתיחה אלי ליפשטיין, השתתף בנתיחת גופתו של יצחק רבין. הוא מספר על כך בספרו "חיי בין המתים": בתאורו הוא מספר כל מבצע אותו ניהלו אנשי השב"כ.
אתר הפורומים של "מחלקה ראשונה" (יואב יצחק); "נקים"; רוטר;