הועדה הציבורית לחקר רצח יצחק רבין
  www.therabinkilling.com
חקר רצח רבין
יום ג', יח’ בניסן תשע”ט
לפי דעת משפטנים רבים, חוק "חופש המידע" מחייב פרסום לציבור של צילומי הרנטגן, כולל צילום ה-CT וכן פרסום שאר הבדיקות הפתולוגיות שנעשו בנתיחה של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. בקשות לפרסום הצילומים נדחו על ידי בג"צ, על כן הדיון בצילום הרנטגן מתייחס לתצלום שהוצג בטלוויזיה ולא לתצלום המקורי. 4 רופאים בכירים - עולמית - אישרו את הפגיעה בעמוד השדרה.
 טכנאי הנתיחה אלי ליפשטיין, השתתף בנתיחת גופתו של יצחק רבין. הוא מספר על כך בספרו "חיי בין המתים": בתאורו הוא מספר כל מבצע אותו ניהלו אנשי השב"כ.
להלן השוואה בין הדוח הפתולוגי שנכתב ונחתם על ידי ד"ר היס - מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר, לבין מסמכים אחדים של בית החולים איכילוב, שנכתבו ונחתמו על ידי כמה רופאים במהלך הטיפול שעבר שם ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. מושגים רפואיים שאינם מוכרים לציבור, מוסברים בהמשך. 
בטופס המיון הראשוני מדווח על פצע ירי בודד בחזה מימין, "פצע היציאה  לכיוון חוליה D5-6, עם ריסוק של החוליה.". כלומר, רבין נפגע מקליע שנורה מלפנים, חדר ופגע בעמוד השדרה.
טופס המיון הראשוני שנכתב על ידי ד"ר גוטמן, חושף סיפור שונה לחלוטין מכל מה שידענו על רצח רבין. בדוח ועדת שמגר אין שום התייחסות למסמך זה. שם מדובר על פצע יריה בודד בחזה, כש"פצע היציאה" מהריאה "לכיוון חוליה D5-6, עם ריסוק של החוליה", כלומר, הכיוון הוא מלפנים לאחור!!
רופאי חדר המיון העידו לעיתונות שרבין לא זוהה בחדר המיון במשך 12 דקות תמימות(מ- 21:52 עד 22:04)! מה היה כל אדם סביר עושה לו היה מגיע לחדר מיון עם ראש הממשלה יצחק רבין - ירוי? כיצד יתכן שפניו של ראש הממשלה לא היו מוכרות לצוות המטפל במיון במשך 12 דקות?!
 במסמכים רשמיים שונים אין דיווח אחיד על שעת ההתנקשות:  •  21:30    • 21:40    • 21:45.  עפ"י ועדת שמגר, הזמן הוא:  21:50. 
הועדה הציבורית
הפענוח
תקציר  
הממצאים  
המסקנות  
מפתח שמות  
הארוע בכיכר  
המסע לאיכילוב  
בחדר המיון, בניתוח  
דיווחים לאחר הרצח  
קטעי עיתונות ותקשורת
אישים וארועים במעשה
הטיוח והרדיפה
מחקרים משלימים
מצגות וספרים
בלוגים
ניהול האתר