הועדה הציבורית לחקר רצח יצחק רבין
  www.therabinkilling.com
חקר רצח רבין
יום ה', טו’ בשבט תשפ”א
בן כספית, מראיון שהועלה באינטרנט ב-2014 (ראה קישור), שואל את ראש השב"כ - כמוצג בסרטון - על מציאות חור הירי בבגדי רבין מקדימה, לכרמי גילון אין תשובה! האם אפשר להשאיר ממצא פורנזי כזה מרכזי ללא פתרון? אם לכרמי גילון אין תשובה, היאך זה לא הייתה חקירה על חור הירי מלפנים ועל הקליע הקדמי?!
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
שרה ליבוביץ-דר פרסמה במעריב, ב-28.11.2015, כתבה בשם: "סופה של הקונספירציה: מה באמת קרה כשרבין נרצח?".הכתבה נועדה, כפי שמוגדר היטב בה - לכל אורכה, לסתום את הגולל על "תיאוריות הקונספירמציה למיניהן". כתבה זו מובאת כאן במלואה, כאשר משובצות בה מתי מעט הערות 'ועדת החקר לרצח רבין'. ההערות מובאות במשורה, והיכן שאי אפשר היה שלא להרים גבה - גבוה גבוה, האם אכן מדובר כאן בכתבה שבאה להפריך את החורים בגרסה הרשמית לרצח רבין, או בכתבה שבאה לצקת אותם חזק ועמוק בברזל... הכתבה, למרות התאמצותה להגחיך את דורשי רצח רבין בכלל, ואת ועדת החקר ופרופסור אריה זריצקי - ראשה, בפרט, עושה לכן שירות חשוב לדורשי חקר רצח רבין, וכל פרט שמוזכר בה ראוי לשאלות: 'למה?', 'מה בדיוק טוענת ועדת החקר, שהמתאמצת להגחיך מצטטת בו חצי אמת?' ולמה לא מתייחסת הכותבת לכלל העדויות התומכות בחורים השחורים הגדולים והלא פתורים? -- ספי סגל וצוות ועדת חקר רצח רבין --
http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-515516?utm_source=rotter.net&utm_medium=rotter.net&utm_campaign=mivzakim
רותי איזיקוביץ בוחנת - ציבורית - את השופט מאיר שמגר, באשר לתקפות המשפטית של חקירתו את מה שהוא וועדתו קבעו כעובדה: שיצחק רבין נרצח כתוצאה מכדורים שנורו מאקדחו של יגאל עמיר. הכתבה המלאה, ותגובות מעניינות לה, באתר 'ישראלי פטריוטי'.
ראיון קצר בן 5דקות. אריה זריצקי מבהיר בו את עיקר הדברים: הגרסא הרשמית לא מחזיקה מים, אך אין גרסא חליפית, והאיש שיודע - המאבטח יורם רובין, קודם לתפקיד ר' יחידת שמירת אישים, ואי אפשר לראיינו
יועז הנדל מתקשה להשתחרר מהשקר שמנסה שמאל מתכווץ פוליטית ועולה כפורח בתקשורת ובמשפט לכפות על תודעתנו הקולקטיבית מאז רצח רבין: שהכוונה הפלילית מאחורי המעשה הפלילי ההוא הוקרנה אלחוטית אל תודעת הרוצח ("המתועב" איך-לא, כדי להבדילו הבדל היטב מרוצחים נחמדים) היישר ממוחם הקודח של אותם מיליוני ההזויים המתעקשים לזכור שבסן-רמו ב-1920 הבטיח "העולם" לעצמו מדינה יהודית ממערב לירדן
שארל אנדרלין מגלה עובדה שהוסתרה שנים: מעצר יגאל עמיר צולם על ידי הצוות שלו. מדוע קטע הווידיאו של המעצר לא הוצג בפומבי במשך כל השנים האלה? האם עדיין יש מה להסתיר ?! -- ולמי שלא מקשר: שארל אנדרלין הוא כתב France-2 שרקח את עלילת הדם על הרג מוחמד א-דורה בידי חיילי צה"ל יחד עם הצלם טלאל אבו רחמה: הוא זה שחיבר את קטע הקריינות שליווה את הסרטון הערוך, ובו טען שחיילי צה"ל הרגו את מוחמד א-דורה. שארל אנדרלין לא היה במקום בעת האירוע. אנדרלין הפסיד במשפט דיבה בצרפת מול העיתונאי פיליפ קרסנטי שגילה את התרמית, ולחם כדי להזים את עלילת הדם. המשפט שהחל בדצמבר 2005 התמשך בערכאות שונות, והפסיקה הסופית שדחתה את תביעת אנדרלין ניתנה בבית המשפט לערעורים ב-21.05.2008.
בן דרור ימיני לא מאמין ב"קונספירציה" ומניח שבכל תיק יש סתירות. עם זאת, הוא מודה, שהטענות על הסתירות בגרסא הרשמית אינן יכולות להימרח יותר בזלזול, והן קוראות בקול לתשובה. עולם הבלוגוספירה על רצח רבין - רוחש. יותר מידי אנשים רציניים מפקפקים בגרסא הרשמית. לא מוצדק עוד לזלזל בכל הטענות ויש לתת עליהן תשובה.
התכנית, לפי מקורות הקשורים לגורמי מודיעין ישראליים, היתה לביים נסיון רצח במטרה כפולה לבדוק את נהלי האבטחה וגם כדי ליצור תמיכה בציבור הישראלי לראש הממשלה יצחק רבין ולתהליך השלום עם הפלשתינאים.הדבר נדון בדרגים הבכירים ביותר, אבל לא נקבע מועד. באופן טרגי, כאשר רבין ירד מן הבימה בתל-אביב בנובמבר אשתקד, הוא לא ידע שרוצח אמיתי, מצויד באקדח ותחמושת חיה, ארב לו במחשכים.
רונן ברגמן כותב במוסף הארץ ב-03.02.2000 על ויכוח המסעיר את עולם הרפואה - 4 שנים אחרי: האם טופל רבין כהלכה בחדר הטראומה באיכילוב. מסמכים בכתבה חושפים טפח קטן ממה שהתחולל בחדר הטראומה, ובחצי שעה שלפני כן. הכתבה במלואה בקובץ ה-PDF הנספח.
הראיון מובא בכתבת רוויטל ברכה ב'זמן תל אביב', ב-31.10.1997
הועדה הציבורית
הפענוח
קטעי עיתונות ותקשורת
אישים וארועים במעשה
הטיוח והרדיפה
מחקרים משלימים
מצגות וספרים
בלוגים
ניהול האתר