הועדה הציבורית לחקר רצח יצחק רבין
  www.therabinkilling.com
חקר רצח רבין
יום ג', יח’ בניסן תשע”ט
מתוך האקדמה: ".. עפ"י הגירסא הרישמית, רבין נורה בכיכר מלכי ישראל ונפגע משני כדורי הולופוינט אותם ירה יגאל עמיר. לאחר הירייה הראשונה בגבו אשר פצעה את ריאתו הימנית, זינקו המאבטחים על רבין והפילוהו על מנת לסוכך עליו. המאבטח יורם רובין נפגע בזרועו הימנית מן הכדור השני. לאחר מכן נורה הכדור השלישי, שחדר למותנו השמאלי של רבין, ריסק את הטחול וגרם לנזק קשה לריאה השמאלית.רבין התעשת מייד, התרומם, ואף סייע ליורם רובין לקום ושניהם "זינקו" למושב האחורי. ...."
ספר זה מבוסס על חומר משפטי ממשפטו של יגאל עמיר, על דברים שניתן היה לשמוע או לראות במספר דיונים במשפט הנ"ל שבהם נכח הח"מ, על תגובות מעורבים בפרשה, על הסברים מפי אנשי מקצוע שונים ועל דיווחים עיתונאיים. בניתוח, מובאים בחשבון גם קטעים ועדויות שהוסתרו, שהועלמו או ששופצו.
At The Court, the decisive evidence was Yigal Amir’s own admittance… his own version [submitted] as brought by the police and the Shin Bet - the General Security Service, GSS. However, in spite of the fact that "There was an overtly dismissive attitude towards the [available] factual information that contradicted the prosecution’s position" these contradictions had been dismissed.
 טכנאי הנתיחה אלי ליפשטיין, השתתף בנתיחת גופתו של יצחק רבין. הוא מספר על כך בספרו "חיי בין המתים": בתאורו הוא מספר כל מבצע אותו ניהלו אנשי השב"כ.
הועדה הציבורית
הפענוח
קטעי עיתונות ותקשורת
אישים וארועים במעשה
הטיוח והרדיפה
מחקרים משלימים
מצגות וספרים
בלוגים
ניהול האתר
 
רותי איזיקוביץ מתעדת מסע של עו"ד בעז שפירא ושלה. מסע, שנועד לגרום לחשיפת השקרים על רצח רבין, כפי שהם עולים מתוך העובדות הידועות, עובדות גלויות שנאספו ע"י הוועדה ע"ש אדיר זיק, והיו - ועודן, מונחות כאבן שאין לה הופכין. מסע זה, שנועד לעורר נרדמים כנגד המרדימים, היה רצוף תקוות ואכזבות. זה היה מסע יזום שלצידו פגישות לא צפויות עם תסריטאים ועיתונאים, שפנו ביוזמתם אל הכותבת או אל חברי הוועדה, מבלי לדעת אודות הפעילות המקבילה באותו זמן. לצד פגישות אלה, נערכו גם פגישות יזומות על ידם. החל מפגישה עם כמה מבני משפחת רבין ועיתונאים מהשורה הראשונה, ועד לפגישות והתכתבויות לא מעטות, עם אישיות משפטית מהמעלה הראשונה. מן ההבטחות לתמוך בגילוי המוסתר לא נותרו אלא אכזבות. חלקן, בשל כוחות עלומים למחצה שהרתיעו באיומים - גלויים וסמויים, את מבקשי האמת. השקרים גלויים. האמת עדיין נסתרת.
 
 
הספר בוחן את הגירסא הרשמית על הרצח. המחבר - נתן גפן, מציג סתירות רבות ומשמעותיות בממצאי תיק המשטרה: הן לגבי סימני הירי, הן באשר לזמני האירוע, הן לגבי סוגי התחמושת, והן בטווחי הירי. התחקיר מבוסס ברובו על מסמכים רפואיים. גפן מתאר בספרו את ארבע הגרסאות הרפואיות השונות, לגבי מיקום פגיעת הקליעים בגופו של רבין. כמו-כן, עולה מן המסמכים הרפואיים הרשמיים, מסקנה בלתי אפשרית שרבין מת פעמיים.הניתוח הנסיבתי מוביל כל בר דעת לכך שהיה כאן איזשהו כשל, שהסתיים ברצח הטרגי. האפשרות הסבירה נסיבתית היא, שאווירת הביקורת החריפה על רבין ומדיניותו - מצד הימין והמחנה הלאומי - אווירה שהוגדרה כ"הסתה", הביאה את חבריו מה"שמאל" לתכנית "עוקץ", שתכפיש את מחנה הימין. התוכנית הסתיימה ברצח רבין, אם כי אין הוכחה פורנזית לכך שזו הייתה הכוונה.